مشتریان گرامی و محترم، به فروشگاه پوشاک D4M خوش آمدید. لطفاً پیش از استفاده از خدمات ما، با شرایط و قوانین D4M آشنا شوید تا تجربه بهینه‌ای از خدمات D4M برایتان رقم بخورد.

شرایط و قوانین استفاده از خدمات D4M

ورود کاربران به وب‏‌سایت D4M در زمانی که در سایت ثبت نام کرده باشید و از پشخوان حساب کاربری استفاده کنید، هنگام استفاده از طرح‏‌های تشویقی، ویدئوها و رسانه تصویری D4M و سایر خدمات ارائه شده توسط D4M به معنای آگاهی و پذیرفتن شرایط و قوانین D4M است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین از سوی کاربر است.

تمامی قوانین و شرایط جدید D4M در همین صفحه منتشر و به‌روزرسانی می‌شود به همین دلیل پیشنهاد میشود این صفحه را دربازه‌های زمانی کوتاه مدت مجددا بررسی کنید. لذا استفاده مستمر شما از وب سایت به معنای پذیرفتن تمامی قوانین به‌روز شده است.

تعریف مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام تکمیل کرده است و یا به درخواست ایشان توسط تیم D4M درج شده است، به ثبت سفارش، خرید و یا هرگونه استفاده از خدمات D4M اقدام کند .

ارتباطات الکترونیکی 

هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات D4M استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می‏‌کنید و یا به D4M ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که D4M به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.

همچنین آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها  آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری است  و تمام مکاتبات و پاسخ‌های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد.

جهت اطلاع رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، امکان دارد D4M برای اعضای وب سایت یا اشخاصی که از طریق فرم‌ها اطلاعات خود را پر کرده اند، ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت خبرنامه نیلپر را در پروفایل خود لغو کنند. 

توجه داشته باشید که 9981000176 تنها شماره‌‌هایی است که D4M از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک (sms) ارسال می‌کندهمچنین این شماره‌‌ها سامانه ارسال پیامک است که وضعیت پردازش سفارش یا رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه D4M را به اطلاع کاربران می‌رساند و روشن است که امکان دریافت پیام‌های شما از طریق آن وجود ندارد.

بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان D4M، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام D4M است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به info@d4mwear.com اطلاع دهید.

نظرات کاربران

هدف از ایجاد بخش نظرات در D4M، اشتراک‌گذاری تجربه‌ی خرید و کاربری محصولاتی است که به فروش می‌رسد. بدیهی است بخش نظرات D4M با دیگر سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی متفاوت است. در این بخش، هر کاربر مجاز است در چهارچوب شرایط و قوانین سایت، نظرات خود را به اشتراک بگذارد و پس از بررسی کارشناسان، تایید نظرش را روی سایت مشاهده کند. بدیهی است که اگر قوانین سایت در نظرات کاربری رعایت نشود، تایید نمی‌شوند و در نتیجه در سایت به نمایش درنمی‌آیند. نیلپر در قبال درستی یا نادرستی نظرات منتشرشده در این قسمت، هیچگونه مسئولیتی ندارد. نمایش نظرات کاربران در سایت بههیچ‌وجه به معنی تایید فنی D4M درباره‌ی محتویات نظر نیست؛ لذا از کاربران محترم تقاضا می‌شود، نظرات را اصل و پایه‌ی انتخاب و تصمیمگیری خود قرار ندهند.

رعایت حریم خصوصی

هویت شخصی کاربران نزد شرکت محرمانه است و اطلاعات شخصی کاربران از طریق شرکت به هیچ شخص یا سازمان دیگری منتقل نمی‌شود. مورد استثنا تنها هنگامی است که شرکت با حکم مقام قضایی یا اداری صالحه یا طبق قوانین و مقررات رایج کشور، موظف باشد اطلاعاتی را در اختیار مراجع ذی‌صلاح قرار دهد. در این موارد هیچ گونه مسئولیت قانونی مبنی بر جبران خسارت برای شرکت وجود ندارد و کاربر به‌صورت ضمنی با اعلام رضایت در استفاده از خدمات وب‌سایت، حق هرگونه اعتراض را از خود سلب کرده‌ است.
در صورتی که کاربر شماره تلفن همراه خود را به شخص دیگری واگذار کند، این وظیفه برای او متصور می‌شود که برای جلوگیری از سوءاستفاده یا مشکلات احتمالی، شماره موبایل خود را در پروفایل تغییر داده و شماره جدید را ثبت کند. مسئولیت هرگونه خسارت احتمالی که ناشی از عدم رعایت موارد اشاره‌شده باشد، با شخص کاربر بوده و در این زمینه با قبول مقررات وب‌سایت، حق هرگونه ادعا علیه شرکت را از خود سلب کرده‌ است.
همه محتواهای منتشرشده در وب‌سایت شرکت مانند متن، گرافیک، لوگو، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوها و کلیه محتوای تولیدشده توسط D4M جزو اموال شرکت محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار شرکت است. هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای D4M محفوظ می‏‌دارد.
کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از لیست محصولات، مشخصات فنی، قیمت و هرگونه استفاده از مشتقات وب‏‌سایت شرکت یا هر یک از خدمات و مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هرگونه استفاده از داده‌کاوی یا روش‌‏های مشابه مانند جمع‌آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند.

ثبت پردازش و ارسال سفارش

کلیه سفارش‌‏های ثبت شده در سایت D4M به وسیله ارسال کد سفارش از طریق پیام کوتاه و فاکتور از طریق ایمیل، در صف پردازش قرار می‏‌گیرند. شرکت همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش‌‏های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را انجام می‌دهد. با وجود این، در صورتی که موجودی محصولی در شرکت به پایان برسد، حتی پس از اقدام مشتری به سفارش‌‏گذاری، حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای شرکت محفوظ است و یا مشتری می‏‌تواند به جای کالای به اتمام رسیده، محصول دیگری را جایگزین کند.

تمامی سفارشات ثبت شده در سایت، پس از یک روز کاری در صف پردازش قرار میگیرند.

پیش فاکتور ارسال شده صرفا تا دو روز بعد از صدور آن اعتبار دارد.

شرکت D4M مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش خود را متوقف کند و کلیه سفارش‌‏های ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گیری، پردازش و ارسال می‌‏شود. حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا بدون اطلاع قبلی، برای شرکت محفوظ است.

در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت و ارزش ریالی کالاهای موجود در سایت شرکت ، حق بلا اثر نمودن سفارش و خرید انجام شده توسط مشتری، برای شرکت محفوظ است. شرکت در اسرع وقت وجوه دریافتی را به حساب اعلام شده توسط مشتری واریز و عودت می‌نماید و مشتری با ورود به سایت شرکت می‌پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.

درصورتی که کالایی پس از خرید مشتری، کاهش قیمت داشته باشد، امکان مرجوع نمودن مابه التفاوت وجه وجود ندارد.

شرایط پرداخت به صورت اقساطی برای مشتریان خوش حساب D4M، با شرایط خاص امکان پذیر است.

کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود، مراحل سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود. بنابراین درج آدرس، شماره تماس‌های همراه مشتری، به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است و در صورتی که این موارد به صورت صحیح یا کامل درج نشده باشد، شرکت جهت اطمینان از صحت و قطعیت ثبت سفارش می‌تواند از مشتری، اطلاعات تکمیلی و بیشتری درخواست کند.همچنین، مشتریان می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند و اگر مبلغ سفارش از پیش پرداخت شده باشد، تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا باید کارت شناسایی همراه داشته باشد.

تحویل سفارش در اماکن عمومی همچون کافه، کافی‌نت، رستوران، هتل و مانند آن امکان‌پذیر نیست و لازم است آدرس تحویل، دقیق و قابل استناد باشد.